Aktualności

- Co nowego w WJ Groundwater i w branży

wgl-oddzial-polnoc-e1616749579529.jpg

Rozwijamy się dla Was i dzięki Wam

Firma WJ GROUNDWATER Sp. z o.o. oferuje usługi hydrogeologiczne obejmujące kompleksowe prace projektowe i wykonawcze w zakresie odwodnień wykopów budowlanych, spełniające wszelkie wymagania naszych klientów. W ramach świadczonych usług realizujemy projekty na terenie całej Polski. W związku z rozwojem naszej firmy i wzrostem ilości zleceń w północnej części naszego kraju postanowiliśmy otworzyć filię: Oddział Północ, który mieści się w Gdańsku przy ul. Narwickiej 5. Dzięki temu będziemy mogli być bliżej realizowanych inwestycji naszych klientów.

Czytaj więcej
Artur BieniekRozwijamy się dla Was i dzięki Wam
odwodnienie-wykopu-tunelu-s2.jpg

Materiał filmowy z realizacji odwodnienia wykopu tunelu S2 odcinek A Puławska-Przyczółkowa

Rozwój budowy dróg szybkiego ruchu w Polsce nabrał szybszego tempa przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012. Wg danych GDDKiA na dzień 22.02.2021r. ich długość wynosi 4 269km, w tym drogi ekspresowe klasy „S” to 2 557km. Na tym plany rozwojowe się nie kończą.

Czytaj więcej
Artur BieniekMateriał filmowy z realizacji odwodnienia wykopu tunelu S2 odcinek A Puławska-Przyczółkowa
zdjecie-główne.jpg

Wieże nad Brdą z suchym wykopem!

Rewitalizacja bulwarów, nowe ścieżki rowerowe, trakty spacerowe zachęciły inwestorów do zagospodarowania terenów nad Brdą. Jedną z aktualnie realizowanych inwestycji jest Aura Towers – dwa szesnastopiętrowe budynki wielorodzinne oraz jeden siedmiopiętrowy, który pełnił będzie funkcję aparthotelu. Powstający w okolicy, kompleksu biurowców Arkada Business Park oraz Ronda Fordońskiego obiekt będzie posiadał unikatową architekturę przypominająca poprzesuwane klocki.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaWieże nad Brdą z suchym wykopem!
covid19.jpg

Odpowiedź WJ Groundwater na COVID 19

Spółka WJ Groundwater nieprzerwalnie prowadzi prace odwodnieniowe na wszystkich zakontraktowanych do tej pory inwestycjach, jak również podejmuje się realizacji nowych zobowiązań. Zgodnie z rządowymi wytycznymi dotyczącymi rygoru sanitarnego działamy tak, aby zapewnić bezpieczeństwo całemu naszemu personelowi, zarówno pracownikom terenowym jak i biurowym, a także współpracującym z nasza firmą Klientom i Dostawcom. Wszyscy pracownicy WJ wyposażeni zostali w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące).

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaOdpowiedź WJ Groundwater na COVID 19
muzeum-marynarki-wojennej-WJGL.jpg

Muzeum Marynarki Wojennej – montaż instalacji igłofiltrowej

Pod koniec października 2019r. ruszyła rozbudowa części wystawowej i magazynowej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, które dokumentuje dzieje polskich sił zbrojnych na morzu od okresu międzywojennego. Nowa część obiektu w 96% będzie znajdować się pod ziemią i zostanie połączona z istniejącym budynkiem, zachowując jego walory architektoniczne i przyrodnicze. Aby umożliwić realizację robót ziemnych Generalnemu Wykonawcy, WJ Groundwater wykonało odwodnienie igłofiltrowe pozwalające na obniżenie zwierciadła wody w wykopie.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaMuzeum Marynarki Wojennej – montaż instalacji igłofiltrowej
poludniowa-obwodnica-warszawy-odwodnienie-wjgl.jpg

Południowa Obwodnica Warszawy – Zadanie A

Odwodnienie Wykopu – Bezpieczna, skuteczna, tania alternatywa!

Realizowane obecnie przez WJ Groundwater odwodnienie wykopu tunelu drogowego w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy jest kolejnym przykładem, że zastosowanie techniki klasycznego odwodnienia może być skuteczną i przede wszystkim znacznie tańszą alternatywą do stosowanych w ostatnich latach na dużą skalę w Polsce metod odcinających dopływ wód gruntowych, np. przesłon przeciwfiltracyjnych.

Czytaj więcej
Artur BieniekPołudniowa Obwodnica Warszawy – Zadanie A
1.png

Odwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r

Z dumą informujemy, że WJ Groundwater Sp. z o.o. działa na rynku polskim już od 6 lat. Realizujemy usługi z zakresu robót odwodnieniowych na terenie całego kraju.
Aby spełnić oczekiwania naszych klientów projektujemy systemy odwodnień zapewniając suchy wykop i optymalizując koszty. W roku 2019 wywierciliśmy już łącznie 92 studnie depresyjne i monitoringowe, 27 piezometrów oraz zainstalowaliśmy ok. 500 szt. igłofiltrów.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaOdwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r
zdjęcie-główne-Terminal-kontenerowy-Gdańsk-1.jpg

BAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK

W lipcu tego roku otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie badań hydrogeologicznych ukierunkowanych na prowadzenie odwodnienia budowlanego przy rozbudowie terminala kontenerowego DCT Gdańsk S.A. etap T2B, największego i najszybciej rozwijającego się polskiego terminala kontenerowego, który jest również jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaBAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK