Aktualności

- Co nowego w WJ Groundwater i w branży

odwodnienie-wykopu-hotel-gwiazda-morza.jpg

WJ Groundwater LTD Sp. z o.o. oddział w Polsce na budowie hotelu „Gwiazda Morza” we Władysławowie

We wrześniu 2016r. WJ Groundwater otrzymało zlecenie od firmy MEGA S.A. na wykonanie odwodnienia wykopu w ramach budowy hotelu „Gwiazda Morza” usytuowanego w prestiżowej dzielnicy Władysławowa – Hallerowie. Inwestycja znajduje się w odległości 200 m od Morza Bałtyckiego w okolicy portu rybackiego.

Prace przy instalacji systemu rozpoczęły się we wrześniu 2016r. a ich zakończenie planowane jest w lutym 2017r. W celu odwodnienia wykopu pod dwupoziomowy parking podziemny zainstalowano 8 studni depresyjnych o średnicach 250 mm, które uzbrojono w pompy głębinowe oraz wykonano dwa piezometry monitorujące poziom zwierciadła wody na zewnątrz obudowy wykopu. W ramach zapewnienia wysokiej jakości usług oraz bezpieczeństwa, cała instalacja została podłączona do kabiny centralnego sterowania pompami, wyposażonej w system alarmowo-monitoringowy kontrolujący poziom oraz ilość oprowadzanych wód gruntowych. Podczas prowadzonych prac ziemnych natrafiono na inne niż spodziewane warunki hydrogeologiczne, w związku z tym konieczne było zamontowanie dodatkowej instalacji igłofiltrowej wspomagających system studni głębinowych.

Generalny Wykonawca poza instalacją powierzył naszej firmie również utrzymanie systemu odwodnienia. O postępach prac na terenie budowy będziemy informować Państwa na bieżąco.

Karolina MłynarskaWJ Groundwater LTD Sp. z o.o. oddział w Polsce na budowie hotelu „Gwiazda Morza” we Władysławowie
Share this post