Studnie depresyjne

Studnie odwodnieniowe

odwodnienia wykopu przez studnie

studnie depresyjne

Systemy odwodnień z wykorzystaniem studni depresyjnych składają się z szeregu studni wierconych, z których każda wyposażona jest w wielostopniową, elektryczną, zatapialną pompę głębinową. Pompowanie wody ze studni powoduje obniżenie zwierciadła wody gruntowej wytwarzając tzw. lej depresyjny

 

Odwodnienia wykopów z zastosowaniem studni depresyjnych

Depresyjne studnie odwadniające znajdują zastosowanie przy odwodnieniach głębokich wykopów, wszędzie tam, gdzie przepuszczalność gruntów budujących warstwę wodonośną jest w miarę wysoka. Studnie depresyjne mogą być również wykorzystane w celu obniżenia naporu hydrostatycznego na dno wykopu fundamentowego. Zastosowanie studni depresyjnych jest konieczne i uzasadnione wszędzie tam, gdzie wymagane jest osiągnięcie dużego zdepresjonowania wód gruntowych..

 

Projekty i instalacje odwadniające

Firma WJ Groundwater może pochwalić się siedmioletnim doświadczeniem na rynku Polskim w stosowaniu studni depresyjnych dla wykonania odwodnienia wykopu. Nasz wysoce wykwalifikowany zespół jest w pełni wyposażony i przygotowany, aby poradzić sobie z wszelkimi aspektami problemu, począwszy od projektowania systemu odwadniania, do wiercenia i instalowania urządzeń, testowania pomp, monitorowania i konserwacji urządzeń na miejscu. Niezależnie od wielkości twojego projektu, jesteśmy w stanie zaproponować indywidualne rozwiązania dostosowane do twoich potrzeb.

 

 

proces odwodnienia studniami

Range of application for deepwell dewatering systems on construction projects (based on CIRIA 515, London 2000)