Pompowanie przy użyciu rząpi

Pompowanie przy użyciu rząpi stanowi najprostszą i niezawodną metodę odwodnienia i osuszenia wykopu. Wody gruntowe wpływają do wykopu i gromadzą się w rząpi, skąd są następnie odpompowywane. W pewnych warunkach pompowanie przy użyciu rząpi może być bardzo skuteczne i opłacalne, jednak niekontrolowany napływ wód do wykopu może spowodować jego niestabilność i przyczynić się do powstania innych problemów konstrukcyjnych.

 

Odwodnienia i osuszanie wykopów – Pompowanie przy użyciu rząpi

Pompowanie przy użyciu rząpi nadaje się szczególnie do płytkich wykopów, wykonanych w gruntach przepuszczalnych oraz do głębszych wykopów wykonanych w skale lub cementogruncie, gdzie nie zachodzi obawa naruszenia stabilności gruntu.

Zalany wykop może wynikać z nieprawidłowo przeprowadzonych procedur zabezpieczających.

Firma WJ Groundwater posiada ogromne doświadczenie w stosowaniu pompowania przy użyciu rząpi do celów odwadniania. Nasz doświadczony zespół fachowców i innowacyjna technologia sprawia, że montaż rząpi jest bezpieczny, wszystkie czynności są odpowiednio nadzorowane, a woda utylizowana jest w sposób bezpieczny i etyczny.

Tagi: zalany wykop, osuszanie wykopu, odwadnianie wykopów

Powiązane projekty

DLR Extension, Greenwich

DLR Extension, Greenwich

Przedłużenie linii kolei wąskotorowej w dzielnicy portowej, Greenwich

Crossrail – łączniki tunelowe

Crossrail – łączniki tunelowe

Dla tych, którzy nie wiedzą, Crossrail to 118 kilometrowa (73 mil), linia kolejowa w budowie w Londynie i jego okolicach.

Nottingham One, Canal Street

Nottingham One, Canal Street

Położony w samym sercu coraz bardziej modnego Nottingham