Odwodnienia igłofiltrami

instalacja systemu igłofiltrowego

System igłofiltrowy

Igłofiltry – zastosowanie

Systemy igłofiltrowe stosowane są w celu obniżenia poziomu wód gruntowych, aby uzyskać stabilne warunki pracy. Składają się one z szeregu studni o małej średnicy, połączonych z pompą igłofiltrową za pomocą kolektorów ssących. Pompa tworzy podciśnienie w kolektorze, zasysając wodę z gruntu.

Igłofiltry stosuje się zazwyczaj wzdłuż lub wokół obrysu wykopu. Wysokość, na jaką można wyciągnąć wodę próżniowo, wynosi 6 metrów. W przypadku większych głębokości, system można montować etapami, wraz z postępem prac przy wykopie.

Kiedy stosuje się odwodnienie igłofiltrami?

Odwodnienie igłofiltrami są szczególnie przydatne tam, gdzie potrzebne jest odwodnienie płytkich fundamentów i wykopów, w związku z czym, stosowane są zazwyczaj przy realizacji rurociągów. System igłofiltrowy można wykonać szybko w większości gruntów niespoistych. Dodatkowo, jest łatwy w konserwacji.

Instalacje igłofiltrowe – WJ Groundwater

Posiadając najprawdopodobniej największą i najnowocześniejszą flotę sprzętu do montażu igłofiltrów w Polsce, firma WJ Groundwater poradzi sobie z najtrudniejszymi projektami. Nasi wysoce wykwalifikowani specjaliści realizowali projekty w Łodzi, na terenie całej Wielkiej Brytanii, poczynając od Wysp Normandzkich na dalekim południu, przez północne wybrzeża Szkocji, po zachodnie krańce Walii i wschodnie hrabstwo Norfolk.

 

odwadnianie igłofiltrami - zasada dzialania

[tłumaczenie rysunku]

Depresja (m)

Przepuszczalność (m/s)

Odwodnienie nie jest możliwe i może nie być konieczne

Pompy ejektorowe

Igłofiltry jednoetapowe

Igłofiltry dwuetapowe lub studnie głębinowe

Studnie głębinowe

Pompa odwadniająca

Ograniczenie nadmiernego wycieku lub praca w wykopie z wodą mogą być konieczne

Zastosowanie systemów igłofiltrowych podczas projektów budowlanych (w oparciu o CIRIA 515, Londyn 2000)

Powiązane projekty

Podziemna Stacja Crossrail, Farrington

Podziemna Stacja Crossrail, Farrington

Jeden z kilku projektów Crossrail powierzone WJ Groudwater,

Scottish Power HQ

Scottish Power HQ

W 2012 roku kompania energetyczna Scottish Power zapowiedziała budowę nowej siedziby, którą stanowić miał 14-sto piętrowy biurowiec

Crossrail – łączniki tunelowe

Crossrail – łączniki tunelowe

Dla tych, którzy nie wiedzą, Crossrail to 118 kilometrowa (73 mil), linia kolejowa w budowie w Londynie i jego okolicach.

Crossrail Stepney Green Shaft & Junction

Crossrail Stepney Green Shaft & Junction

To największy projekt infrastrukturalny w Europie, który radykalnie zmieni sposób podróżowania po stolicy Wielkiej Brytanii.