Uniwersytet College, Londyn

UCL1

Uznany za jeden z czołowych uniwersytetów badań interdyscyplinarnych na świecie, UCL został założony w 1826 roku jako pierwszy uniwersytet w Londynie.

Dziś jest to największa uczelnia w mieście i znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Bloomsbury w centrum Londynu.

Zarządca nieruchomości UCL przeprowadził niedawno pilotażowy projekt na kampusie w Bloomsbury mający na celu zapewnienie ogrzewania i chłodzenia przy użyciu studni głębinowych. Projekt ten ostatecznie ma dostarczyć sieć systemów pozyskujących energię z gruntu i tym samym wspomóc strategię ekologiczną UCL oraz zwiększyć niezależność infrastrukturalną kampusu.

W ramach tego projektu zostaliśmy zatrudnieni jako główny wykonawca aby wywiercić otwór studzienny do głębokości 110 m i średnicy 300 m w osadach Kredy. Następnie otwór został oczyszczony przy użyciu roztworu kwasu, przeprowadzono pompowanie pomiarowe i test zatłaczania.

Kampus Bloombury znajduje się w ruchliwym, zamkniętym podwórzu nieopodal biblioteki. Dlatego też szczególny nacisk został położony na to by prace były przeprowadzone w bezpieczny sposób. Ścisła współpraca z klientem pozwoliła na zminimalizowanie zakłóceń w trakcie wykonywania prac, między innymi dzięki wprowadzeniu technik ograniczających drgania i hałas.

Prace zakończono w terminie i, jak zawsze, na wysokim poziomie. Dzięki dobrym wynikom już planowane są kolejne odwierty a nasz klient może być pewny iż jego cele środowiskowe zostaną spełnione.

LOKALIZACJA: Bloomsbury, Londyn

KLIENT: UCL

GENERALNY WYKONAWCA: WJ Groundwater

Udostępnij
Crossrail – łączniki tunelowe

Crossrail – łączniki tunelowe

Dla tych, którzy nie wiedzą, Crossrail to 118 kilometrowa (73 mil), linia kolejowa w budowie w Londynie i jego okolicach.

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

W 2014 roku, trzecie, co do wielkości miasto w Polsce, Łódź, otrzymało zgodę na budowę nowego, multimodalnego węzła komunikacyjnego.

Instytut Big Data, Oxford

Instytut Big Data, Oxford

Nowy Instytut Big Data przy „Old Road” na osiedlu akademickim Uniwersytetu w Oxfordzie