Royal Parks

royal parks1

„Royal Parks” jest organizacją finasowaną rząd brytyjski, która zarządza ośmioma największymi parkami w Londynie oraz mniejszymi obszarami parkowo-ogrodowymi.

panel sterowania royal parks

Zdjęcie: Panel sterowania

Łącznie „Royal Parks” zarządza ok. 1,976 hektarami parków, w tym Bushy Park, Green Park, Greenwich Park, Hyde Park, Kensington Gardens, Regent Park (i Primrose Hill), Richmond Park i St James Park. Jako agencja Departamentu Kultury, Mediów i Sportu, organizuje zajęcia i imprezy mające zachęcić do rekreacji na świeżym powietrzu, nieograniczonego dostępu do tych obszarów, poszerzania świadomości ekologicznej oraz znaczenia obszarów rekreacyjnych w Londynie. Również zewnętrzne firmy mogą organizować tego typu imprezy, jednakże działalność komercyjna jest ściśle kontrolowana.

rejestrator danych royal parks

Zdjęcie: Rejestrator danych z anteną w studzience rewizyjnej.

W parkach przeprowadzono szereg projektów mających na celu wykorzystanie wód gruntowych przy zaopatrywaniu w wodę fontann, napełnianiu stawów oraz nawadnianiu.

Pierwszy projekt WJ dla „Royal Parks” polegał na odwierceniu, testowaniu oraz wyposażeniu 150 metrowej kredowej studni głębinowej. Studnia ta zaopatruje wodę do Fontanny im. Księżnej Diany w Hyde Parku.

Projekt został zrealizowany bardzo pomyślnie, dzięki czemu udało się utworzyć doskonałe relacje a „Royal Parks” powierzył nam kolejne projekty, wśród których znalazły się m.in. testowanie i wyposażenie studni zaopatrującej wodę do słynnego stawu Serpentine (o powierzchni 40 hektarów) w Hyde Parku w pompę o wydatku 115 m3/h. WJ wykonało również odwiert i testowanie studni zaopatrującej wodę do nawadniania i szkółek leśnych w Greenwich Parku.

Nasza wiedza i kompetencje były również nieodzowne w realizacji wielkoskalowego pompowania próbnego na trzech studniach w Hyde Parku i Kensington Gardens (wymaganego do wniosku o pozwolenie na pobór wody gruntowej). W ramach swojego programu gospodarki wodnej, „Royal Parks” zaangażowało WJ do instalacji sieci rejestratorów poziomu wody gruntowej, co pozwala na nieprzerwany, zdalny dostęp do danych z każdej studni.

Można powiedzieć, że organizacja ta stawia sobie za priorytet dobro środowiska naturalnego, a my jesteśmy bardzo dumni z długiej współpracy z „Royal Parks”.

LOKALIZACJA: Londyn

KLIENT: The Royal Parks

GENERALNY WYKONAWCA: WJ Groundwater

 

Udostępnij
Biblioteka w Birmingham

Biblioteka w Birmingham

Library of Birmingham została otwarta we wrześniu 2013 roku, zastępując Birmingham Central Library.

Zbiornik retencyjny Salford Dallas

Zbiornik retencyjny Salford Dallas

Wykonanie robót było konieczne w celu osiągnięcia lepszej jakości wód w obrębie zatoki Salford oraz kanału Manchester ship.

Magdalen College, Oxford

Magdalen College, Oxford

Stojący obok rzeki Cherwell od 1458 roku, Magdalen College jest jednym z najbardziej znanych kolegiów na Uniwersytecie w Oxford.