Biurowiec Riverside South, Canary Wharf

Biurowiec Riverside South Canary Warf

Budowa Riverside South Development w Londynie, Canary Wharf miała stanowić nową europejską siedzibę JP Morgan.

Projekt zakładał budowę kompleksu biurowego na który składały sie dwa obiekty o wysokości 270m. Projekt zakładał wykonanie 3 kondygnacji podziemnych, o wymiarach w planie ok. 100m na 200m, pod osłoną ścian szczelinowych. W celu umożliwienia realizacji prac w stabilnych warunkach należało obniżyć wysoki poziom wód gruntowych, spowodowany bliską obecnością rzeki. Dodatkowym wyzwaniem dla WJ Groundwater było uwzględnienie w projekcie odwodnienia przebiegających pod planowanym wykopem nitek tunelu Lodnon Jubilee.

 

W pierwszej fazie budowy WJ Groundwater wykonała 16 studni depresyjnych, zafiltrowanych w żwirowych osadach rzecznych. Pomogło to obniżyć napór hydrostatyczny wód gruntowych wywierany na ściany szczelinowe. W kolejnej fazie projektu wykonaliśmy szereg studni do głębokości 84 metrów każda, w celu obniżenia poziomu wód gruntowych zalegających w formacji piasków Thanet.

Nasza firma była dodatkowo odpowiedzialna za monitoring geotechniczny inwestycji. W tym celu zainstalowanych zostało 17 inklinometrów mających na celu pomiar przemieszczeń ścian szczelinowych, a także czujniki zmian naprężeń gruntów zalegających wokół londyńskiego metra.

 

Udostępnij
Budowa Dworca Łódź Fabryczna

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

W 2014 roku, trzecie, co do wielkości miasto w Polsce, Łódź, otrzymało zgodę na budowę nowego, multimodalnego węzła komunikacyjnego.

Nottingham One, Canal Street

Nottingham One, Canal Street

Położony w samym sercu coraz bardziej modnego Nottingham

Scottish Power HQ

Scottish Power HQ

W 2012 roku kompania energetyczna Scottish Power zapowiedziała budowę nowej siedziby, którą stanowić miał 14-sto piętrowy biurowiec