Oczyszczalnia ścieków w Millom

Oczyszczanie scieków w Millom

Millom znajduje się na północnym brzegu ujścia rzeki Duddon w Lake District National Park, około 7 mil na północ od Barrow-in-Furness w południowo-zachodniej Cumbrii.
Modernizacja oczyszczalni ścieków została przeprowadzona w ramach programu AMP5 przez Unitited Utilities. Celem modernizacji było głównie polepszenie jakości zrzucanej wody. Obejmowala ona głównie instalację nowych zbiorników instalowanych do 9 m poniżej poziomu terenu i 7.5 m poniżej zwierciadła wody gruntowej.

Pomimo bliskości ujścia rzeki i niezwykle zróżnicowanych geologicznie osadów polodowcowych (od głazów do bardzo drobnego piasku pylastego) z powodzeniem wykonaliśmy zadanie odwodnienia. To pozwoliło głównemu wykonawcy (KMI JV) oraz podwykonawcom (Centum Ltd & Bethell Construction Ltd) na prowadzenie prac ziemnych w suchych warunkach. Użyto szeregu technik, w tym igłofiltry wpłukiwane za pomocą koparki i ręcznie oraz studnie głębinowe wiercone za pomocą wiertnicy w systemie obrotowym.

Aby ten projekt się powiódł, potrzebna była prawdziwa praca zespołowa, a nasz sukces wzmocnił nasze relacje z klientem.

 

LOKALIZACJA: Millom, Cumbria

KLIENT: United Utilities

GENERALNY WYKONAWCA: KMI JV, Centum Ltd, Bethell Construction Ltd

 

Udostępnij
Brighton I360

Brighton I360

Kiedy w 2000 roku otworzono London Eye, szybko stało się ono najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Londynie, a inne miasta także zachciały mieć własne „Eye”.

Nottingham One, Canal Street

Nottingham One, Canal Street

Położony w samym sercu coraz bardziej modnego Nottingham

Scottish Power HQ

Scottish Power HQ

W 2012 roku kompania energetyczna Scottish Power zapowiedziała budowę nowej siedziby, którą stanowić miał 14-sto piętrowy biurowiec