Wieża kontroli lotów w Manchester

Wieża kontrol lotów Manchester

Dla budownictwa istnieje tylko kilka równie poważnych wyzwań jak porty lotnicze.

Dla budownictwa istnieje tylko kilka równie poważnych wyzwań jak porty lotnicze.

Lotnisko w Manczesterze jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Zjednoczonym Królestwie pod względem liczby pasażerów i dwudziestym drugim wśród portów lotniczych w Europie. Lotnisko to, jest ponadto największym portem poza regionem Londynu z liczbą pasażerów ponad dwukrotnie większą niż następne poza-londyńskie lotnisko jakim jest Edynburg. Ten międzynarodowy węzeł lotniczy obsługuje obecnie 20,8 miliona pasażerów rocznie i aktualnie chwali się zwiększeniem możliwości obsługi do 50 milionów pasażerów rocznie.

W ramach prowadzonej w 2013 roku budowy nowej wieży kontroli lotów należało obniżyć poziom wód gruntowych w celu umożliwienia wykonania oczepu fundamentu palowego. Firma WJ z sukcesem obniżyła poziom wody gruntowej o ponad 2 m, aby umożliwić wykopanie wykopu o wymiarach 14 na 14 metrów, w osłonie ścianek szczelnych Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu systemu igłofitrów. Aby zapewnić pewne i trwałe rozwiązanie system został wyposażony w system igłofiltrowych pomp głównych i rezerwowych.

Projekt stanowił logistyczne i środowiskowe wyzwanie, lecz połączenie kompetencji i profesjonalizmu firmy WJ oraz zaufania klienta co do naszych zdolności doprowadziły do zakończenia prac ziemnych i fundamentowych.

Udostępnij