Magdalen College, Oxford

Projekt Magdalen College Oxford

Stojący obok rzeki Cherwell od 1458 roku, Magdalen College jest jednym z najbardziej znanych kolegiów na Uniwersytecie w Oxford.

Znany ze swego chóru i parku jeleni, może się poszczycić wieloma słynnymi absolwentami, w tym pisarzem C.S Lewisem.

Zostaliśmy zaangażowani do projektu gdy odnawiano bibliotekę w Magdalen College. Wymagało to wykonania wykopów w celu modyfikacji istniejącego podpiwniczenia oraz rozbudowy, która miała być wykonana poniżej zwierciadła wód gruntowych.

Ten projekt stawiał wiele wyzwań, szczególnie w związku z nieprzewidywalnym poziomem wód gruntowych, który był uzależniony od poziomu przepływającej w pobliżu rzeki. Poziom wód gruntowych wahał się sezonowo, ograniczając dostęp do zamkniętej przestrzeni otoczonej zabytkowymi budynkami.

Aby wykonać potrzebne instalacje, użyto „mini wiertnicy”. Początkowo, zainstalowano częściowy system i przeprowadzono pompowanie próbne. Miało to na celu określenie skuteczności odwadniania za pomocą systemu igłofiltrów. Udane pompowanie próbne potwierdziło, że system ten może być zastosowany i wykop może zostać wykonany w suchych warunkach. Dane zebrane podczas pompwania próbnego zostały wykorzystane w projekcie systemu odwadniającego, co pozwoliło Generalnemu Wykonawcy na wykonanie prac ziemnych bez dalszych przeszkód.

Igłofiltry wywiercono w osadach piaszczystych i gliniastych, używając nowoczesnej mini wiertnicy. Dzięki temu instalacja była szybka i wydajna, z minimalna ilością zwiercin i małym zużyciem wody podczas wiercenia. WJ Groundwater jest dumna, że mogła wziąć udział w renowacji jednego z najbardziej znanych zabytków Wielkiej Brytanii.

 

LOKALIZACJA: Oxford

KLIENT: Magdalen College, Oxford

GENERALNY WYKONAWCA: Stepnell

 

Aby uzyskać więcej informacji kliknij TUTAJ .

Udostępnij
Oczyszczalnia ścieków w Cambridge

Oczyszczalnia ścieków w Cambridge

Prace ziemne prowadzone w ramach modernizacji oczyszczalni ścieków w Cambridge wymagały obniżenia zwierciadła wód gruntowych i zadanie to zostało powierzone WJ Groundwater.

Brighton I360

Brighton I360

Kiedy w 2000 roku otworzono London Eye, szybko stało się ono najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Londynie, a inne miasta także zachciały mieć własne „Eye”.