Biblioteka w Birmingham

Projekt Biblioteka w Birmingham

Library of Birmingham została otwarta we wrześniu 2013 roku, zastępując Birmingham Central Library.

Library of Birmingham została otwarta we wrześniu 2013 roku, zastępując Birmingham Central Library.

Projekt ten, postrzegany przez Radę Miasta Birmingham jako sztandarowy projekt promujący modernizację i przebudowę miasta, został określony jako największa biblioteka publiczna w Wielkiej Brytanii, najwieksza przestrzeń kulturalna oraz największa biblioteka regionalna w Europie.

W tym charakterystycznym, wielokrotnie nagradzanym budynku zainstalowano system pozyskiwania energii z gruntu o mocy chłodzenia 320 KW. Doświadczenie i specjalistyczna wiedza WJ były niezbędne aby wykorzystać dwie istniejące studnie głębinowe do chłodzenia.

W celu określenia stanu istniejących studni, początkowo przeprowadzono badania wizyjne w otworach o średnicy 300mm wywierconych w piaskowcu do głębokości 150 m.

To badanie wykazało, że niezbędne będzie przeprowadzenie oczyszczania studni w celu usunięcia piasku z pompowanej wody. Program testów pompowania i zatłaczania wody pozwolił również na uzyskanie danych niezbędnych do otrzymania licencji EA na pobór i zrzut wody. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, na głębokości 60 m zainstalowana została odpowiednia pompa o mocy 30 kW i wydatku 90 m3/h. W studzienkach rewizyjnych zlokalizowanych poza obrebem budynku zainstalowano głowice wykonane ze stali nierdzewnej.

Fascynujący projekt i zadowolony klient- mieliśmy zaszczyt być częścią tego przedsięwzięcia.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy przeczytać  ten artykuł..

 

LOKALIZACJA: Birmingham, West Midlands

KLIENT: Carillion / Rada Miasta Birmingham

GENERALNY WYKONAWCA: British Gas Heat Networks

Udostępnij
Uniwersytet College, Londyn

Uniwersytet College, Londyn

Uznany za jeden z czołowych uniwersytetów badań interdyscyplinarnych na świecie, UCL został założony w 1826 roku jako pierwszy uniwersytet w Londynie.