Oczyszczalnia ścieków w Cambridge

Oczyszczalnia ścieków Cambridge

Prace ziemne prowadzone w ramach modernizacji oczyszczalni ścieków w Cambridge wymagały obniżenia zwierciadła wód gruntowych i zadanie to zostało powierzone WJ Groundwater.

Po przeprowadzeniu wstępnęgo rozpoznania geologicznego stwierdzono, że warunki gruntowo wodne wymagają zastosowania metod ograniczających dopływ wody do wykopu. Ściany wykopu, osiągającego 4.5 m głębokości, zostały zabezpiczone skarpą.

System odwodnieniowy zainstalowany przez WJ umożliwił wykonanie wykopu obniżając poziom wody gruntowej o 2.5 m. Zostało to osiągnięte przy użyciu 215 igłofiltrów. Wiertnica obrotowa użyta w instalacji pozwoliła na szybki montaż systemu – dziennie instalowano ok 40 igłofiltrów. System podzielono na dwie części aby umożliwić dostęp do obszaru prac, a każda z części była wyposażona w pompę główną oraz pompę zapasową (ze względu wydatki wody gruntowej). Dzięki zastosowanemu systemowi nie było potrzeby używania ścianek szczelnych co skróciło czas projektu oraz przyniosło znaczną oszczędność. Zawsze dążymy do tego, aby nasze usługi przynosiły klientowi jak najwiecej korzyści.

Projekt ten został wykonany w ramach programu AMP5 dla firmy Skanska (część Spółki One Alliance). AMP5 na przestrzeni pięciu lat dostarczył projekty infrastukturalne dla Anglian Water o przybliżonej wartości 1 mld funtów. W chwili obecnej jesteśmy w okresie programu AMP6 i mamy nadzieję na dalszą współpracę z naszymi klientami aby pomóc w realizacji kolejnych projektów o wartości 1.2 mld funtów przez najbliższe 5 lat.

 

Więcej informacji na temat Alliance One, kliknij TUTAJ.

 

LOKALIZACJA: Cambridge

KLIENT: Skansa Jacobs JV

GŁÓWNY KONTRAKTOR: Skanska Jacobs JV

 

Udostępnij
Crossrail – łączniki tunelowe

Crossrail – łączniki tunelowe

Dla tych, którzy nie wiedzą, Crossrail to 118 kilometrowa (73 mil), linia kolejowa w budowie w Londynie i jego okolicach.

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

W 2014 roku, trzecie, co do wielkości miasto w Polsce, Łódź, otrzymało zgodę na budowę nowego, multimodalnego węzła komunikacyjnego.

Instytut Big Data, Oxford

Instytut Big Data, Oxford

Nowy Instytut Big Data przy „Old Road” na osiedlu akademickim Uniwersytetu w Oxfordzie