Szyby i Tunele

Istnieje wiele metod budowy szybów i tuneli. Niektóre z nich można przeprowadzić w „mokrych” warunkach, jednak w przypadku budowy większych szybów, tuneli wykonywanych w wykopie otwartym, przejść poprzecznych, czy rozbudowanych przejść podziemnych, szybciej i bezpieczniej jest ograniczyć stopień dopływu wód gruntowych, tak aby wykopy wykonywane były w stabilnych, „suchych” warunkach. Firma WJ oferuje klientom specjalistyczne doradztwo w zakresie dostępnych metod odwadniania już we wczesnym etapie przygotowywania projektu.

Firma WJ posiada również wiertnice dostosowane do wiercenia w niskozabudowanych pomieszczeniach oraz kompaktową instalację pompującą, nieodzowne elementy prac wykonywanych w tunelach. Firma WJ opracowała również metody i powiązaną z nimi instalację do montażu horyzontalnych studni i igłofiltrów, wykonywanych bezpośrednio z tunelu,

Powiązane Projekty

Crossrail Stepney Green Shaft & Junction

Crossrail Stepney Green Shaft & Junction

To największy projekt infrastrukturalny w Europie, który radykalnie zmieni sposób podróżowania po stolicy Wielkiej Brytanii.

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

Budowa Dworca Łódź Fabryczna

W 2014 roku, trzecie, co do wielkości miasto w Polsce, Łódź, otrzymało zgodę na budowę nowego, multimodalnego węzła komunikacyjnego.