System Pozyskiwania Energii z Gruntu

System pozyskiwania energii z gruntu działa na zasadzie wykorzystania masy termicznej skał i gleby poniżej poziomu gruntu i spożytkowania tej energii do zaopatrzenia budynków w źródło zrównoważonego ogrzewania i chłodzenia.

System pozyskiwania energii z gruntu w obiegu otwartym polega na pobieraniu z gruntu wody o temperaturze otoczenia, która następnie przechodzi przez wymiennik ciepła, zanim wróci do gruntu. Taki system wymaga zazwyczaj wykonania przynajmniej jednej pary odwiertów.

Aby wykonać prawidłowo działający system pozyskiwania energii z gruntu w obiegu otwartym niezbędna jest dogłębna wiedza i doświadczenie z zakresu różnych zagadnień, takich jak:

 

W czym może Państwu pomóc firma WJ Groundwater?

Większość usług oferowanych przez firmę WJ Groundwater dotyczy realizacji systemów pozyskiwania energii z gruntu. Posiadając 30 lat doświadczenia firmy wiodącej na rynku i dysponując dogłębną wiedzą w wielu obszarach, gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, skuteczność i niezawodność wykonanych przez nas prac.

Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące przygotowanie studium wykonalności, przeprowadzenie prób, montaż i monitoring oraz konserwację wykonanych odwiertów. Niezależnie od wielkości projektu i jego lokalizacji znajdziemy odpowiednie dla Państwa rozwiązanie. Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi Państwu wybór rozwiązania w zakresie wykonania systemów pozyskiwania energii z gruntu.

 

 

Powiązane Projekty