Aktualności

- Co nowego w WJ Groundwater i w branży

covid19.jpg

Odpowiedź WJ Groundwater na COVID 19

Spółka WJ Groundwater nieprzerwalnie prowadzi prace odwodnieniowe na wszystkich zakontraktowanych do tej pory inwestycjach, jak również podejmuje się realizacji nowych zobowiązań. Zgodnie z rządowymi wytycznymi dotyczącymi rygoru sanitarnego działamy tak, aby zapewnić bezpieczeństwo całemu naszemu personelowi, zarówno pracownikom terenowym jak i biurowym, a także współpracującym z nasza firmą Klientom i Dostawcom. Wszyscy pracownicy WJ wyposażeni zostali w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące).

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaOdpowiedź WJ Groundwater na COVID 19
muzeum-marynarki-wojennej-WJGL.jpg

Muzeum Marynarki Wojennej – montaż instalacji igłofiltrowej

Pod koniec października 2019r. ruszyła rozbudowa części wystawowej i magazynowej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, które dokumentuje dzieje polskich sił zbrojnych na morzu od okresu międzywojennego. Nowa część obiektu w 96% będzie znajdować się pod ziemią i zostanie połączona z istniejącym budynkiem, zachowując jego walory architektoniczne i przyrodnicze. Aby umożliwić realizację robót ziemnych Generalnemu Wykonawcy, WJ Groundwater wykonało odwodnienie igłofiltrowe pozwalające na obniżenie zwierciadła wody w wykopie.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaMuzeum Marynarki Wojennej – montaż instalacji igłofiltrowej
poludniowa-obwodnica-warszawy-odwodnienie-wjgl.jpg

Południowa Obwodnica Warszawy – Zadanie A

Odwodnienie Wykopu – Bezpieczna, skuteczna, tania alternatywa!

Realizowane obecnie przez WJ Groundwater odwodnienie wykopu tunelu drogowego w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy jest kolejnym przykładem, że zastosowanie techniki klasycznego odwodnienia może być skuteczną i przede wszystkim znacznie tańszą alternatywą do stosowanych w ostatnich latach na dużą skalę w Polsce metod odcinających dopływ wód gruntowych, np. przesłon przeciwfiltracyjnych.

Czytaj więcej
Artur BieniekPołudniowa Obwodnica Warszawy – Zadanie A
1.png

Odwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r

Z dumą informujemy, że WJ Groundwater Sp. z o.o. działa na rynku polskim już od 6 lat. Realizujemy usługi z zakresu robót odwodnieniowych na terenie całego kraju.
Aby spełnić oczekiwania naszych klientów projektujemy systemy odwodnień zapewniając suchy wykop i optymalizując koszty. W roku 2019 wywierciliśmy już łącznie 92 studnie depresyjne i monitoringowe, 27 piezometrów oraz zainstalowaliśmy ok. 500 szt. igłofiltrów.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaOdwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r
zdjęcie-główne-Terminal-kontenerowy-Gdańsk-1.jpg

BAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK

W lipcu tego roku otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie badań hydrogeologicznych ukierunkowanych na prowadzenie odwodnienia budowlanego przy rozbudowie terminala kontenerowego DCT Gdańsk S.A. etap T2B, największego i najszybciej rozwijającego się polskiego terminala kontenerowego, który jest również jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaBAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK
Realizacja-WJGL-Kompleks-Termalno-Basenowy-Uniejów-.jpg

KOMPLEKS TERMALNO – BASENOWY, UNIEJÓW

Po udanym odwodnieniu wykopu pod Aparthotel Termy Uniejów, firma WJ Groundwater została zaproszona do współpracy przez Polimex Budownictwo Sp. z o.o., Sp. k.. Umowa obejmuje obniżenie zwierciadła wód gruntowych pod kolejną inwestycję realizowaną w Uniejowie: „Rozbudowa kompleksu termalno – basenowego”.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaKOMPLEKS TERMALNO – BASENOWY, UNIEJÓW
Zdjęcie-główne.jpg

AGROS NOVA – ŁOWICZ

Pod koniec maja WJ Groundwater rozpoczęła, na zlecenie BUDIMEX S.A., instalację systemu odwodnienia pod inwestycję wiodącego producenta branży spożywczej w Polsce i największego przetwórcy warzyw i owoców.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaAGROS NOVA – ŁOWICZ
zdjęcie-główne.jpg

BAZA MANIPULACYJNA PERN GDAŃSK

W pobliżu gdańskiego portu, w bazie paliwowej PERN, która jest strategicznym elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego, WJ Groundwater Sp. z o.o. podjęła się odwodnienia wykopu pod dwa nowe zbiorniki na ropę naftową o pojemności 100 tyś. m³ każdy. Umowa na obniżenie zwierciadła wód gruntowych z Generalnym Wykonawcą Mostostal Warszawa została podpisana w czerwcu 2018r.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaBAZA MANIPULACYJNA PERN GDAŃSK