Aktualności

- Co nowego w WJ Groundwater i w branży

WYSPA-SPICHRZOW-GDANSK-19.jpg

WYSPA SPICHRZÓW, GDAŃSK

W lutym bieżącego roku WJ Groundwater podpisała umowę z DEKPOL S.A. na odwodnienie wykopu budynku „Grano Residence”, który połączy nowoczesną  i zabytkową architekturę miasta i znajdował się będzie niemal w samym centrum Gdańska przy obrębie ulic Pszennej i Żytniej zaledwie 250m od Starego Miasta.

Czytaj więcej
Artur BieniekWYSPA SPICHRZÓW, GDAŃSK
ODWODNIENIE-CENTRUM-HANDLOWEGO-TKALNIA–PABIANICE-7.jpg

ODWODNIENIE CENTRUM HANDLOWEGO TKALNIA – PABIANICE

AWBUD S.A. zleciła naszej firmie wykonanie prac odwodnieniowych przy realizacji kompleksu handlowego Tkalnia-Pabianice. Budowa realizowana jest na terenie dawnej fabryki włókienniczej przy ul. Grobelnej, w samym centrum Pabianic.
W celu obniżenia i kontroli poziomu zwierciadła wody gruntowej umożliwiającego wykonanie prac ziemnych i fundamentowych zainstalowano system oparty na 9 igłostudniach, 4 piezometrach wewnętrznych i 6 zewnętrznych oraz zamontowano 4 zestawy igłofiltrowe.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaODWODNIENIE CENTRUM HANDLOWEGO TKALNIA – PABIANICE
APARTHOTEL-TERMY-UNIEJOW–ODWODNIENIE-WYKOPU-8.jpg

APARTHOTEL TERMY UNIEJÓW – ODWODNIENIE WYKOPU

Na początku kwietnia 2018 roku WJ Groundwater rozpoczęło realizację odwodnienia wykopu inwestycji realizowanej przez BUDIMEX S.A. w Uniejowie. Obniżenie zwierciadła wody ma za zadanie umożliwienie wymiany gruntów oraz wykonanie robót ziemnych pod płytę żelbetową hotelu, który powstanie w doskonałej lokalizacji, przy jednej z najbardziej popularnej atrakcji turystycznej w Polsce, uzdrowisku termalnym.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaAPARTHOTEL TERMY UNIEJÓW – ODWODNIENIE WYKOPU
s2_pow.jpg

POŁUDNIOWA OBWODNICA WARSZAWY – Odwodnienie wykopu tunelu drogi ekspresowej S2

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu 2017r. WJ Groundwater Sp. z o.o. podpisała umowę z firmą ASTALDI S.p.A. na odwodnienie wykopu tunelu drogi ekspresowej S2 – Południowa Obwodnica Warszawy, Zadanie A. W ramach umowy WJ Groundwater wykona prace obejmujące przygotowanie projektu odwodnienia wiercenia studni depresyjnych i piezometrów, montaż rurociągu do docelowego punktu zrzutu wód gruntowych, utrzymanie oraz obsługę odwodnienia. Rozpoczęcie prac odwodnieniowych zaplanowane jest w 2018r., o dalszych etapach projektu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaPOŁUDNIOWA OBWODNICA WARSZAWY – Odwodnienie wykopu tunelu drogi ekspresowej S2
OS-7.jpg

ODWODNIENIE WYKOPÓW – OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W ŁASKU

W związku z rozbudową i modernizacją Oczyszczalni Ścieków w Łasku firma Unibep S.A. zleciła naszej Spółce wykonanie odwodnienia wykopów przy realizacji inwestycji. W ramach zwartej umowy zobowiązaliśmy się do wykonania instalacji 15 szt. studni depresyjnych, 4 szt. igłostudni monitorujących, prowadzenia odwodnienia przez minimum 6 miesięcy, nadzoru, kontroli, konserwacji i likwidacji systemu. Cały system podpięty został pod kabinę centralnego sterowania z awaryjnym agregatem prądotwórczym oraz jednostką zdalnego powiadamiania EAU.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaODWODNIENIE WYKOPÓW – OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W ŁASKU
DSC_09561.jpg

PRACOWITE LATO DLA WJ GROUNDWATER

Sezon letni rozpoczął się dla WJ Groundwater bardzo pracowicie. Pod koniec kwietnia Spółka otrzymała zlecenie od INVEST KOMFORT S.A., Sp. k. na wykonanie odwodnienia depresyjnego wykopu na terenie pod budowę nowoczesnego osiedla apartamentowego położonego w kameralnym i sportowym otoczeniu, 400m od linii brzegowej oraz niedaleko parku Jelitkowskiego przy ul. Bursztynowej w Gdańsku. W celu monitorowania poziomu zwierciadła wód gruntowych w wykopie oraz prowadzenia pomiarów poziomów wód wokół inwestycji zainstalowaliśmy 6 piezometrów kontrolnych (3 wewnętrzne i 3 zewnętrzne).

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaPRACOWITE LATO DLA WJ GROUNDWATER
Konferencja-Wjgl-3.jpg

WJ GROUNDWATER NA KONFERENCJI: „INWESTYCJE BUDOWLANE NA GRUNTACH TRUDNYCH”

Przedstawiciele firmy WJ Groundwater mieli przyjemność wygłoszenia prelekcji na temat technicznych aspektów odwodnień gruntów budowlanych na podstawie realizacji w Polsce i Wielkiej Brytanii podczas konferencji technicznej organizowanej przez „CONSULT – szkolenia techniczne” w Warszawie w dniu 04.04.2017r.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaWJ GROUNDWATER NA KONFERENCJI: „INWESTYCJE BUDOWLANE NA GRUNTACH TRUDNYCH”
wj-groundwater-office8-lodz.jpg

WJ GROUNDWATER NA BUDOWIE OGRODOWA 8 OFFICE W ŁODZI

W styczniu 2017 roku firma WJ Groundwater pozyskała kolejny kontrakt na obniżenie poziomu wód gruntowych. Nowa inwestycja Warimpex Polska będzie znajdowała się u zbiegu ul. Ogrodowej i Zachodniej, w pobliżu Pałacu Poznańskiego, Hotelu Andel’s oraz Centrum Handlowego Manufaktura w Łodzi.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaWJ GROUNDWATER NA BUDOWIE OGRODOWA 8 OFFICE W ŁODZI
prace-odwodnieniowe-retro-office-house.jpg

Retro Office House – Odwodnienie wykopu

W połowie października 2016r. firma WJ Groundwater LTD Sp. z o.o. Oddział w Polsce rozpoczęła odwodnienie wykopu prestiżowej inwestycji „Retro Office House” położonej w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Komandorskiej i Piłsudskiego.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaRetro Office House – Odwodnienie wykopu