Aktualności

- Co nowego w WJ Groundwater i w branży

1.png

Odwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r

Z dumą informujemy, że WJ Groundwater Sp. z o.o. działa na rynku polskim już od 6 lat. Realizujemy usługi z zakresu robót odwodnieniowych na terenie całego kraju.
Aby spełnić oczekiwania naszych klientów projektujemy systemy odwodnień zapewniając suchy wykop i optymalizując koszty. W roku 2019 wywierciliśmy już łącznie 92 studnie depresyjne i monitoringowe, 27 piezometrów oraz zainstalowaliśmy ok. 500 szt. igłofiltrów.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaOdwodnienie wykopów – I i II kwartał 2019r
zdjęcie-główne-Terminal-kontenerowy-Gdańsk-1.jpg

BAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK

W lipcu tego roku otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie badań hydrogeologicznych ukierunkowanych na prowadzenie odwodnienia budowlanego przy rozbudowie terminala kontenerowego DCT Gdańsk S.A. etap T2B, największego i najszybciej rozwijającego się polskiego terminala kontenerowego, który jest również jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaBAZA KONTENEROWA DCT GDAŃSK
Realizacja-WJGL-Kompleks-Termalno-Basenowy-Uniejów-.jpg

KOMPLEKS TERMALNO – BASENOWY, UNIEJÓW

Po udanym odwodnieniu wykopu pod Aparthotel Termy Uniejów, firma WJ Groundwater została zaproszona do współpracy przez Polimex Budownictwo Sp. z o.o., Sp. k.. Umowa obejmuje obniżenie zwierciadła wód gruntowych pod kolejną inwestycję realizowaną w Uniejowie: „Rozbudowa kompleksu termalno – basenowego”.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaKOMPLEKS TERMALNO – BASENOWY, UNIEJÓW
Zdjęcie-główne.jpg

AGROS NOVA – ŁOWICZ

Pod koniec maja WJ Groundwater rozpoczęła, na zlecenie BUDIMEX S.A., instalację systemu odwodnienia pod inwestycję wiodącego producenta branży spożywczej w Polsce i największego przetwórcy warzyw i owoców.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaAGROS NOVA – ŁOWICZ
zdjęcie-główne.jpg

BAZA MANIPULACYJNA PERN GDAŃSK

W pobliżu gdańskiego portu, w bazie paliwowej PERN, która jest strategicznym elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego, WJ Groundwater Sp. z o.o. podjęła się odwodnienia wykopu pod dwa nowe zbiorniki na ropę naftową o pojemności 100 tyś. m³ każdy. Umowa na obniżenie zwierciadła wód gruntowych z Generalnym Wykonawcą Mostostal Warszawa została podpisana w czerwcu 2018r.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaBAZA MANIPULACYJNA PERN GDAŃSK
Zdjęcie-główne-.jpg

PRZEJŚCIE PODZIEMNE, DĘBLIN

Na zlecenie BUDIMEX S.A. Spółka WJ Groundwater rozpoczęła prace przy modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa –Dorohusk polegające na wykonaniu odwodnienia wykopu przejścia podziemnego (km 103+233) pod nową stacją kolejową w Dęblinie.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaPRZEJŚCIE PODZIEMNE, DĘBLIN
WYSPA-SPICHRZOW-GDANSK-19.jpg

WYSPA SPICHRZÓW, GDAŃSK

W lutym bieżącego roku WJ Groundwater podpisała umowę z DEKPOL S.A. na odwodnienie wykopu budynku „Grano Residence”, który połączy nowoczesną  i zabytkową architekturę miasta i znajdował się będzie niemal w samym centrum Gdańska przy obrębie ulic Pszennej i Żytniej zaledwie 250m od Starego Miasta.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaWYSPA SPICHRZÓW, GDAŃSK
ODWODNIENIE-CENTRUM-HANDLOWEGO-TKALNIA–PABIANICE-7.jpg

ODWODNIENIE CENTRUM HANDLOWEGO TKALNIA – PABIANICE

AWBUD S.A. zleciła naszej firmie wykonanie prac odwodnieniowych przy realizacji kompleksu handlowego Tkalnia-Pabianice. Budowa realizowana jest na terenie dawnej fabryki włókienniczej przy ul. Grobelnej, w samym centrum Pabianic.
W celu obniżenia i kontroli poziomu zwierciadła wody gruntowej umożliwiającego wykonanie prac ziemnych i fundamentowych zainstalowano system oparty na 9 igłostudniach, 4 piezometrach wewnętrznych i 6 zewnętrznych oraz zamontowano 4 zestawy igłofiltrowe.

Czytaj więcej
Karolina MłynarskaODWODNIENIE CENTRUM HANDLOWEGO TKALNIA – PABIANICE